Hakkımda

hyilmaz

     

    Merhaba ben Hüseyin YILMAZ,

     27.01.1993 tarihinde İstanbul’un Güngören ilçesinde dünyaya geldim. Hayatımın her noktasında tez canlı, meraklı, hırslı, araştırmacı, öğrenmeye ve gelişmeye açık bir insan oldum. Böyle bir yapıya sahip olmanın zararının olduğu kadar çok fazla yararınında olduğunu gördüm. Küçük yaştan beri etrafımda spora, müziğe ve teknolojiye olan ilgi ve alakamla tanındım. 

     Liseyi 2007 – 2011 yılları arasında Sarıyer Mustafa Kemal Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okudum. Bu dönemlerde tanıştığım yazılımla uğraşan bir arkadaşımın yaptıklarını incelemeye ve inceledikçe nasıl yapıldığını merak etmeye başladım. O zamanlar hayalimdeki mesleği aklıma koydum ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tercih ettim ve buradan mezun oldum.

     Üniversite bittikten sonra geçici olarak Albayrak Holding’te Sistem ve Network üzerine “Bilgi İşlem Asistanı” pozisyonunda çalışmaya başladım. Aynı zamanda üniversitede Java ile geliştirdiğim uygulamalardan dolayı freelance android uygulaması geliştirmeye başladım. Şu anda İGDAŞ (İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.) şirketinde “Mühendis” pozisyonunda Mobil ve Web uygulamalarının proje sorumlusu olarak çalışmaktayım.